advert 1
advert 2
advert 3

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

niemiecki w 2 lata?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: niemiecki w 2 lata?

niemiecki w 2 lata? 6 lata, 5 mies. temu #390

Jestem nowy na forum, witam wszystkich Mam pytanie dotyczące umiejętności tłumacza przysięgłego. Za 2 lata planuję kurs przygotowujący do ogólnie tłumaczeń i pozniej do egzaminu. Znam angielski na C2, mam jakies podstawy rosyjskiego i hiszpańskiego (B1), ale chciałbym nauczyć się niemieckiego. Uczyłem się samodzielnie i opanowałem poziom A2 (tak myślę), rozważam zapisanie się na kurs/wzięcie korków żeby w 2 lata dobić do C1 i móc robić tłumaczenia. Czy jest to w ogóle możliwe? Co zrobić, żeby to osiągnąć? Największe problemy mam zawsze z mówieniem, cała reszta wchodzi mi do głowy dość łatwo.

Odp: niemiecki w 2 lata? 6 lata, 5 mies. temu #391

• myspeakshop
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
To zależy ile czasu chcesz przez te 2 lata poświęcić na niemiecki. Może być ciężko. Najprościej byłoby po prostu wyjechać do Niemiec i tam spędzić te 2 lata, wtedy masz największe szanse powodzenia Jeśli to nie jest opcja - spróbuj może konwersacji z native speakerem, np. u nas w Myspeakshop. Pomogłoby Ci to osłuchać się z “prawdziwym” niemieckim. W każdym razie - na pewno czeka Cię wytężona praca

Odp: niemiecki w 2 lata? 6 lata, 5 mies. temu #392

A czy można mieć inny poziom w czytaniu i pisaniu? Czy ocena poziomu jest jakąś średnią składową różnych elementów?

Odp: niemiecki w 2 lata? 6 lata, 5 mies. temu #396

• myspeakshop
  • Fresh Boarder
Nie do końca rozumiem o co pytasz Generalnie jeżeli chodzi o ocenę poziomu, to tak, można być np. na C1 jeśli chodzi o pisanie i czytanie, i np. na B2 jeśli chodzi o rozumienie ze słuchu. Natomiast w przypadku próby otrzymania certyfikatu Twoje wszystkie umiejętności są sprawdzane czy “dobiły” do poziomu C1 - nawet rozbijając bank w zadaniach z rozumienia tekstu i wypowiedzi pisemnej, jeśli nie zdasz jakiejkolwiek innej części oblejesz cały egzamin. Mam nadzieję że to jest odpowiedź na Twoje pytanie

Odp: niemiecki w 2 lata? 6 lata, 3 mies. temu #420

• Pinezka
  • Fresh Boarder
Zgadza się. Można mieć inny poziom jeśli chodzi o mówienie, czytanie, pisanie i rozumienie. Dlatego np. standardowe kursy z grupa były dla mnie nie przydatne bo się nudziłam

Odp: niemiecki w 2 lata? 5 lata, 10 mies. temu #475

Mam ten sam problem, dlatego odświeżę ten wątek. Niemieckiego uczyłam się w szkole, ale z lekcji wyniosłam tylko kilka podstawowych słówek i kilka zwrotów - nic wielkiego. Teraz niemiecki jest mi potrzebny, więc próbuję się go nauczyć. Ostatnio wpadłam na pomysł, by zacząć się uczyć niemieckiego, ale po angielsku. Długo nad tym myślałam i według mnie taka nauka pozwoliłaby mi jednoczesne i na utrwalenie angielskiego i na nauczenie niemieckiego. Z angielskim nie mam żadnych problemów, może powiem trochę nieskromnie, ale bardzo dobrze go znam, w końcu uczyłam się go przez kilkanaście lat w szkole, a później będąc za granicą przez kilka lat. Myślałam przede wszystkim o nauce blended learning w Berlitz - http://www.berlitz.pl/en/blended-learning. Co sądzicie o moim pomyśle?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.05 sekundy